foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
facebook.com/dbpie
-

Dni Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego

Warsztaty dla liceów i techników!

 

Interesuje Cię tematyka budownictwa pasywnego i energooszczędnego? Jesteś w liceum lub technikum i zastanawiasz się, jaką ścieżkę kariery wybrać?

Mamy dla Ciebie świetną wiadomość!

O kwestiach związanych z wyżej wymienionymi zagadnieniami możesz uczyć się na kierunku Inżynieria Środowiska. Jeśli chcesz poznać niektóre zagadnienia, z którymi studenci naszego kierunku mają styczność na co dzień – dobrze trafiłeś! Dzięki naszym warsztatom poznasz studentów z naszego wydziału – prawdziwych ekspertów w swych dziedzinach.

 

  • Kolektory słoneczne – źródło darmowej, ekologicznej i odnawialnej energii!

Dzięki naszemu warsztatowi poznasz podstawowe informacje dotyczące budowy i zasad działania kolektora słonecznego oraz wymiennika ciepła. Specjalnie na potrzeby naszych doświadczeń skonstruowany został kolektor słoneczny powietrze – powietrze o prostej i niedrogiej konstrukcji. Nasi eksperci z koła naukowego opowiedzą Ci o procesie powstawania naszego modelu, a Ty sam zyskasz możliwość przeprowadzenia na nim pomiarów. Chcesz dowiedzieć się, jak ustawienie kolektora względem Słońca wpływa na wydajność cieplną – dzięki nam będziesz miał okazję to sprawdzić! Dowiedz się jak funkcjonują źródła ciepła przyszłości już dziś!

 

  • Jak zapanować nad wodą? – regulacja dławieniowa.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego w niektórych budynkach woda wypływa pod większym ciśnieniem, niż w innych? Czy interesują Cię sposoby, dzięki którym można zapanować nad przepływem? Czy chciałbyś kiedyś pobawić się potrójną fontanną? Jeśli tak, to ten warsztat jest właśnie dla Ciebie!

 

  • Lewar i Kolumna filtracyjna

Czy z mechaniką płynów mamy styczność na co dzień? – lewar i kolumna filtracyjna.

Słysząc informacje o naszym kierunku możesz odnieść wrażenie, że skomplikowane wzory i prawa, którymi się posługujemy, nie mają z Tobą nic wspólnego. Nic bardziej mylnego! Dzięki tym warsztatom przekonasz się, że z mechaniką płynów mają do czynienia wszyscy – zarówno nalewając wodę z kranu do szklanki, jak i spuszczając wodę z akwarium. Przy okazji dowiesz się nieco więcej o procesach, które musi przejść woda zanim trafi do sieci wodociągowej.

 

  • Silnik parowy

Warsztat dotyczy prezentacji zasady działania silnika parowego, jego budowa oraz zachodzące w nim zjawiska. Dodatkowo przedstawiony będzie krótki rys historyczny na temat wykorzystania maszyn parowych. Warsztat trwa 45 minut i będzie można dowiedzieć się kilku ciekawostek oraz jak zbudować swój silnik parowy, ponieważ zostaną zademonstrowane działające silniki parowe wykonane domowym sposobem.

 

 

 

Zdjęcia wykonane podczas budowy stanowisk warsztatowych.

 

 

  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych