foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
facebook.com/dbpie
-

Dni Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego

Zapisy na konferencję DBPiE 2022, na Politechnice Poznańskiej, są już dostępne!
Zachęcamy do zgłoszenia swojego uczestnictwa w formularzu:

Wszystkich Państwa powita Dyrektor Intytutu Inżynierii Środowiska i Instalacji Budowlanych - prof. dr hab. inż. Janusz Wojtkowiak.

Otwierającą prelekcje przeprowadzi dr inż. Andrzej Górka, który zajmuje się jakością środowiska wewnętrznego oraz charakterystyką energetyczną budynków - w teorii i praktyce. Tematyką tej prezentacji, będzie omówienie standardów budownictwa pasywnego.

 
Następnie prof. dr hab. inż. Tomasz Mróz przybliży nam tematykę Współczesnego budynku jako systemu energetycznego.
 
Dr inż. Marlena Kucz i dr hab. inż. Katarzyna Rzeszut z Wydziału Inżynierii Lądowej i Transportu przygotowały dla nas prezentację o celach zrównoważonego rozwoju w kontekście budownictwa.

Kolejna prezentacja została przygotowana przez mgr inż. Klaudie Pirańską, z firmy SWECO, która działa w obszarach inżynierii konsultingowej, technologii ochrony środowiska i architektury. W czasie prelekcji, omówione zostaną wielokryterialne systemy certyfikacji w Polsce i na świecie.
 
Dr inż. Łukasz Amanowicz, dr inż. Karol Bandurski i dr inż. Katarzyna Ratajczak przygotowali dla nas prezentacje porównującą ze sobą dwa aspekty charakterystyki energetycznej budynków, obliczeniową i rzeczywistą.
 
Ostatnim wykładem w bloku, będzie wykład pod tytułem „Instalacje techniczne w budynkach pasywnych - koszty projektowania i wykonawstwa”, która prezentowana będzie przez dr inż. Bartosza Radomskiego, projektanta instalacji sanitarnych i technologicznych.

Pierwszą prezentacje w bloku wykładów 2, o temacie odzysku ciepła ze spalin z promienników gazowych, przedstawi Pani dr inż. Edyta Dudkiewicz z Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej.
 
Kolejną Prezentację przygotował dla nas mgr inż. Wojciech Ratajczak z PZITS Poznań. Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych zajmuje się pracą na rzecz społeczeństwa poprzez rozwój inżynierii sanitarnej i inżynierii środowiska, służących ochronie zdrowia i środowiska przyrodniczego. Prelekcja poruszy temat czytelności przepisów prawa w zakresie budownictwa energooszczędnego.
 
Firma Vents - group, oferująca produkty z zakresu wentylacji, od kratek wentylacyjnych po modułowe centrale klimatyzacyjno-wentylacyjne, przeprowadzi wykład o tematyce problematycznych przepisów wentylacyjnych.
 
Ostatnia prezentacja w bloku 2 została przygotowana przez firmę Daikin, zajmującą się kompleksowymi rozwiązaniami do sterowania klimatem w budynkach. Prelekcja będzie dotyczyć rozwoju i zastosowań pomp ciepła w budynkach jednorodzinnych.

W Bloku 3 przedstawiona zostanie rewitalizacja kamienicy zabytkowej na ulicy Wronieckie w Poznaniu, do standardu niemal zeroenergetycznego. Kamienica ma za zadanie przybliżyć zagadnienie wartości przeszłości dla przyszłości w kontekście pracy nad takimi rozwiązaniami adaptowania zabytkowej struktury budynku, aby możliwe było przystosowanie obiektu do współczesnych form użytkowania bez znaczącego uszczerbku dla jego substancji zabytkowej i tożsamości.
Najpierw dr hab. inż. arch. Sławomir Rosolski, który jest głównym projektantem remontu kamienicy, opowie nam o aspektach architektonicznych i ograniczeniach konserwatorskich.
Następnie prof. dr hab. inż. Edward Szczechowiak przybliży nam techniczne wyposażenie i standard energetyczny w projekcie.

 

 

Zapowiedzi wybranych wystąpień konferencyjnych (kliknij, aby powiększyć):

 

 

 

 
Zapraszamy do śledzenia wydarzenia DBPiE na Faceboku: 

 

 

 

Sponsorzy DBPiE 2022

Patroni DBPiE 2022

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych