Głównym organizatorem Dnia Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego (DBPiE) na Politechnice Poznańskiej jest Koło Naukowe Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej, działające przy Instytucie Inżynierii Środowiska na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej.
Wydarzenie jest współorganizowane przy udziale Centrum Budownictwa Pasywnego Politechniki Poznańskiej oraz zaangażowaniu pracowników Instytutu Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej.
KNIŚ (Koło Naukowe Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej)
Powstało w marcu 2007 roku. Zostało założone z inicjatywy samych studentów. Do dziś to właśnie studenci – ich potrzeby, plany, zainteresowania naukowe i pozauczelniane – decydują o tym, co dzieje się w KNIŚ.
Koło zrzesza studentów zainteresowanych studiowaniem, tzn. ciągłym i nieograniczonym programem ani żadnym nakazem pogłębianiem wiedzy z zakresu dziedzin związanych z szeroko pojętą inżynierią środowiska. Jako jedno z najprężniejszych kół naukowych na Politechnice Poznańskiej zaangażowaliśmy się w 2013 roku w organizację Europejskich Słonecznych Dni, które odbyły się w maju na terenie Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej.
W grudniu 2013 zorganizowaliśmy pierwszą edycję Dnia Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego - wydarzenia popularyzującego wiedzę na temat tej prężnie rozwijającej się dziedziny, ściśle związanej z naszym kierunkiem studiów.
W roku 2015 włączyliśmy się we współorganizację konferencji Budmika 2015 (www.budmika.put.poznan.pl) oraz kolejnej edycji DBPiE i I Ogólnopolskiej Konferencji AIR-TIGHT - Szczelność Powietrzna Budynków.
Na co dzień nasze Koło zajmuje się m.in. organizacją:
- szkoleń branżowych,
- wyjść na budowy,
- wyjazdów do fabryk i ciekawych obiektów budowlanych,
- udziałem w targach i konferencjach,
- i wiele innych.
Więcej informacji o KNIŚ znajdziesz na:
www.knis.put.poznan.pl, www.facebook.com/KNISPP
Centrum Budownictwa Pasywnego Politechniki Poznańskiej:
Centrum Budownictwa Pasywnego zostało utworzone w roku 2007 przez Politechnikę Poznańską i Polski Instytut Budownictwa Pasywnego w celu promowania idei budownictwa pasywnego oraz prowadzenia działalności naukowo-badawczej i dydaktycznej.
Centrum Budownictwa Pasywnego wchodzi w skład Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska, ściśle współpracuje z Instytutem Inżynierii Środowiska i korzysta z pomieszczeń w Doświadczalnym Budynku Pasywnym tegoż Instytutu.
Centrum Budownictwa Pasywnego powstało dzięki zaangażowaniu dr inż. Romana Pieprzyka, który był pierwszym dyrektorem CBP.
Obecnie obowiązki kierowania Centrum pełni dr inż. Andrzej Górka.